فیلم قاتلان ماه گل 2023 KILLERS OF THE FLOWER MOON

آخرین فیلم مارتین اسکورسیزی، قاتلان ماه گل (KILLERS OF THE FLOWER MOON)، بر اساس کتابی به همین نام در سال 2017 از دیوید گران ساخته شده است که داستان واقعی قتل عام سرخپوستان اوسیج را در دهه 1920 روایت می کند. پنجاه سال قبل، اوسیج از زمین‌های اجدادی خود در کانزاس به منطقه‌ای در اوکلاهاما رانده شده بودند که وزارت امور آن را صخره‌ای، عقیم و نامناسب برای کشت می‌دانست. سپس مشخص شد که دارای ذخایر عظیم نفت است. با این حال، بریم آخرین تریلر منتشر شده این فیلم بی نظیر و تاریخی را تماشا کنیم.

تریلر فیلم قاتلان ماه گل (KILLERS OF THE FLOWER MOON)

در ادامه: نفت کشف شده ثروت عظیمی را برای مردم اوسیج به ارمغان آورد که به طور قانونی از «حق مالکیت» زمینی برخوردار بودند که خریدنی نبود و فقط به ارث رسیده بود. اما همچنین منجر به داستانی وحشتناک از ازدواج کارآفرینان سفیدپوست با قبیله Osage شد تا بستگان خود را به قتل برسانند.

فیلم Killers of the Flower Moon یک داستان کارآگاهی گیرا است، با تمام پیچ و تاب های معمول، اما در این مورد پیچش های ظاهراً باورنکردنی واقعی می شود. فیلم تاریخی Killers of the Flower Moon نه تنها نژادپرستی سازمانی و خشونت علیه قبایل بومی آمریکا را توصیف می کند، بلکه رشد سازمان های مجری قانون در ایالات متحده بین دو جنگ جهانی را توصیف می کند.

یکی از موضوعات کلیدی گران این است که چگونه جی. ادگار هوور از تحقیقات قتل اوسیج برای برجسته کردن محدودیت‌های نیروهای پلیس محلی استفاده کرد تا تأسیس FBI را بر اساس اصول متمرکزتر و علمی‌تر توجیه کند. عنوان فرعی کتاب – «نفت، پول، قتل، و تولد اف‌بی‌آی» – بر علاقه آن به ریشه‌های آژانس هوور، که به طور رسمی در سال 1935 تأسیس شد، تأکید می‌کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

پیشنهاد مطالعه

مطالب خواندنی

پرطرفدارترین ها

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد