اپل آیفون SE 4

آیفون SE در سال‌های اخیر با قدرت بازگشته است و همان پردازنده‌های برتر موجود در گوشی‌های پرچمدار اپل را به ارث برده است. اما شایعات و گزارش‌های متناقضی در مورد اینکه آیا اپل آیفون SE 4 را عرضه خواهد کرد یا خیر، وجود دارد، با برخی پیش‌بینی‌های تحلیل‌گر معروف مینگ-چی کو، احتمال لغو عرضه این دستگاه وجود دارد. با این حال، بریم تیزر طرح مفهومی آیفون SE 4 را تماشا کنیم و پس از آن اخبار و شایعات منتشر شده را بررسی کنیم.

تیزر مفهومی آیفون SE 4

اپل اشاره ای نکرده است که آیا قصد دارد مدل های جدید آیفون SE را در آینده عرضه کند، زیرا به ندرت در مورد محصولات آینده صحبت می کند. اما اکنون که اپل از آیفون مینی فاصله گرفته است، آیفون SE به عنوان آیفون کوچکتر و مقرون به صرفه تر در خط تولید اپل نقش مهمی دارد.

فضای زیادی برای اپل برای بهبود بیشتر آیفون با اندازه بزرگ تر وجود دارد. در حالی که همکارم پاتریک هالند آیفون SE 2022 را به دلیل قیمت مرقون بصرفه و دکمه هوم آشنا تحسین کرد، او از آن به دلیل نداشتن قابلیت های عکاسی در حالت شب و طراحی قدیمی انتقاد کرد. رقبای اندرویدی مانند سامسونگ و گوگل نیز گوشی های ارزان قیمت مشابه آن را در سال های اخیر بهبود بخشیده اند. گوشی های گوگل پیکسل 7A و سامسونگ گلکسی A54 5G هر دو ویژگی‌هایی را ارائه می‌کنند که زمانی برای دستگاه‌های ممتاز در نظر گرفته شده بود، مانند نرخ تازه‌سازی بالا و دوربین‌های متعدد.

بر اساس پیش‌بینی‌های اغلب دقیق Kuo، همراه با سایر اطلاعات فاش شده و تاریخچه عرضه محصولات اپل، در اینجا چیزی است که ما از آیفون ارزان قیمت بعدی اپل انتظار داریم، وجود دارد. اپل به درخواست برای اظهار نظر در مورد آیفون SE آینده پاسخ نداد.

تاریخ عرضه آیفون SE 4 یک راز است! 

اپل آیفون SE 4

شاید بزرگترین سوال در مورد iPhone SE 4 این باشد که آیا اصلا وجود خواهد داشت یا خیر. پیش‌بینی‌های کو در سال‌های اخیر تکرار شده است. در سال 2019، این تحلیلگر گفت که اپل در حال کار بر روی یک آیفون SE با طراحی تمام صفحه مشابه آیفون XR است، همانطور که وب سایت MacRumors در آن زمان گزارش داد. اما اپل از آن زمان تاکنون دو نسخه از آیفون SE منتشر کرده است که طراحی قدیمی الهام گرفته از آیفون 8 را حفظ کرده است. این منجر به گمانه زنی هایی در مورد اینکه آیا مدلی که کو به آن اشاره می کرد لغو شده یا به تعویق افتاده است.

ارتقا سرعت آیفون SE 4

پیش‌بینی‌های کو در سال 2023 در مورد آیفون SE 4 نیز متفاوت بوده است. او در ژانویه گزارش داد که یک آیفون SE که در ابتدا برای سال 2024 برنامه ریزی شده بود، لغو شد، اما در فوریه پیگیری شد و گفت که این پروژه دوباره احیا شده است. با این حال، او بار دیگر در ماه آوریل پیش بینی خود را تغییر داد و گفت که مدلی که قبلاً به آن اشاره کرد ممکن است فقط یک نمونه اولیه مهندسی برای تراشه پایه 5G داخلی اپل باشد. نظرات قبلی او همچنین پیشنهاد می کرد که آیفون SE 4 شامل این تراشه 5G باشد.

اما گزارش جدیدتر از MacRumors نشان داد که اپل واقعاً در حال توسعه یک آیفون SE جدید است که ظاهراً شامل برخی ارتقاءهای چشمگیر است. سرعت عرضه آیفون SE به اندازه آیفون های پرچمدار اپل معمولی نبوده است. اپل اولین آیفون SE را در مارس 2016 عرضه کرد، در حالی که نسخه نسل دوم آن در آوریل 2020 عرضه شد. جدیدترین و نسل سوم آیفون SE در مارس 2022 وارد بازار شد. عرضه در سال 2024 با برنامه ای که اپل در سال های اخیر دنبال کرده است، مطابقت دارد. اگرچه اطمینان از این موضوع دشوار است زیرا بین دو مدل اول چهار سال فاصله وجود داشت.

نمایشگر آیفون SE 4

آیفون SE 4

اگر این شرکت روی آیفون SE جدید کار می کند، این احتمال وجود دارد که صفحه نمایش 6.1 اینچی مشابه گوشی های پرچمدار مدرن اپل داشته باشد. در مقایسه، آیفون SE فعلی دارای صفحه نمایش 4.7 اینچی با نوارهای مشکی ضخیم در بالا دقیقاً مانند آیفون 8 است.

با این حال، چیزی که کمتر مشخص است، این است که اگر این شرکت در واقع روی نسخه جدیدی کار می کند، اپل از کدام آیفون SE الگوبرداری خواهد کرد. گزارش MacRumors در سپتامبر 2023 می گوید که آیفون SE 4 دارای نسخه اصلاح شده ای از آیفون 14 خواهد بود. همچنین در فوریه 2023 آقای کو گزارش داد که آیفون SE 4 می‌تواند به جای نمایشگر LCD دارای یک صفحه نمایش OLED باشد که این یک گام قابل توجه برای تلفن ارزان‌تر اپل است. گزارش MacRumors به طور مشابه نشان می دهد که آیفون SE بعدی دارای صفحه نمایش OLED خواهد بود. صفحه نمایش های OLED معمولاً کنتراست بهتری را در مقایسه با LCD نشان می دهند و اپل قبلاً این فناوری نمایشگر را منحصر به سری Pro خود نگه داشته است.

تاچ آیدی یا فیس آیدی؟ 

طرفداران حسگر اثرانگشت تاچ آیدی اپل ممکن است خوش شانس نباشند. MacRumors گزارش می دهد که آیفون SE بعدی مانند سایر آیفون های مدرن به جای حسگر اثر انگشت اپل دارای Face ID خواهد بود. این در تضاد با گزارش کو در سال 2019 است که نشان می‌داد آیفون SE بعدی دارای یک ناحیه بریدگی کوچک‌تر بدون فیس آیدی و تاچ آیدی در دکمه پاور خواهد بود. این به نظر شبیه رویکرد اپل در نسل دهم آیپد، نسل پنجم آیپد ایر و نسل ششم آیپد مینی است که دارای تاچ آیدی در دکمه بالایی هستند. علاوه براین، آیفون SE 4 ممکن است دوربین آیفون 15، پورت USB-C و دکمه اکشن را داشته باشد.

آیفون بعدی اپل ممکن است چند ویژگی مشترک با آیفون 15 داشته باشد. از آنجایی که اپل برای مطابقت با قوانین جدید اروپا، از پورت USB-C برای آیفون 15 استفاده کرد، به نظر می رسد که در آیفون SE 4 می تواند کانکتور لایتنینگ را حذف کند. MacRumors همچنین ادعا می کند که iPhone SE 4 دارای USB-C خواهد بود.

آیفون SE 4

اما نکته شگفت‌انگیزتر در داستان MacRumors این است که آیفون SE 4 می‌تواند دکمه اکشن را دریافت کند، که کلید جدیدی برای میانبرهای برنامه‌نویسی است که در حال حاضر منحصر به آیفون 15 پرو مکس و پرو است. با توجه به اینکه دکمه اکشن در حال حاضر یکی از تفاوت‌های اصلی است که جفت آیفون پریمیوم جدید اپل را از مدل‌های ابتدایی آن متمایز می‌کند، انتخاب جالبی خواهد بود.

MacRumors همچنین گزارش می دهد که یک دوربین تک 48 مگاپیکسلی می تواند برای آیفون SE بعدی در دسترس باشد. این نشان دهنده شباهت دیگری است که می تواند با آیفون 15 داشته باشد‌. اما اگر این گزارش دقیق باشد، آیفون SE برخلاف گوشی های گران قیمت اپل تنها یک دوربین پشتی خواهد داشت. آیفون 15 معمولی دارای دوربین های واید و اولتراواید است، در حالی که نسخه های پرو دارای دوربین های واید، اولتراواید و تله فوتو هستند.

آیفون SE 4 احتمالاً یک پردازنده جدید و مودم 5G خواهد داشت! 

آیفون SE معمولاً همان پردازنده آیفون پرچمدار اخیر اپل را دارد. برای مثال، آیفون SE 2022 دارای تراشه ای مشابه با آیفون 13 است که در سپتامبر 2021 عرضه شد. از آنجایی که داشتن جدیدترین تراشه اپل معمولاً ویژگی برجسته آیفون SE است. اما کو همچنین پیشنهاد کرد که آیفون SE بعدی می تواند دارای تراشه 5G ساخت اپل باشد. با این حال، سخت است که بدانیم آیا این پیش‌بینی همچنان اعمال می‌شود، زیرا او بعداً برآورد خود را اصلاح کرد و گفت که این دستگاه احتمالاً یک نمونه اولیه مهندسی برای آزمایش تراشه 5G است. MacRumors همچنین گزارش می دهد که آیفون SE 4 دارای مودم 5G ساخت اپل خواهد بود.

اپل آیفون SE 4

اپل در سال 2019 کسب و کار مودم اینتل را تصاحب کرد و این گمانه زنی را به وجود آورد که در نهایت مودم های 5G خود را به جای تکیه بر کوالکام به عنوان تامین کننده خواهد ساخت. ساخت تراشه‌های خود به اپل این امکان را می‌دهد تا کنترل بیشتری بر جدول‌های زمانی رونمایی و ویژگی‌های محصول داشته باشد، رویکردی که بخش کلیدی استراتژی آن در خطوط تولید اصلی آن بوده است. اگرچه اپل برنامه های آینده خود را فاش نکرده است، کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام، در ماه مارس به CNBC گفت که انتظار دارد اپل از سال 2024 استفاده از مودم های خانگی را آغاز کند.

نسل چهارم آیفون SE می‌تواند به یکی از هیجان‌انگیزترین به‌روزرسانی‌های آیفون در سال‌های اخیر تبدیل شود، اما اگر فاش‌ها، شایعات و گزارش‌ها درست از آب درآیند، آیفون اقتصادی اپل ممکن است در سال آینده یا در سال 2025 جهشی بزرگ از نظر طراحی، عملکرد و اندازه صفحه نمایش داشته باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

پیشنهاد مطالعه

مطالب خواندنی

پرطرفدارترین ها

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد